20 mln zł dotacji dla Lubartowa na inwestycje

To jedna z największych dotacji na inwestycje w Lubartowie w ostatnich latach. Miasto pozyskało prawie 20 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 30 maja ogłoszone zostały wyniki naboru.

– Cieszę się, że zgłoszone przez nas projekty otrzymały dofinansowanie. Zanim złożyliśmy aplikację, przeprowadzona została analiza potrzeb naszych mieszkańców. W efekcie wybraliśmy trzy projekty w różnych obszarach życia społecznego. Inwestycja związana z bazą sportową, ma rozwiązać problemy naszych tenisistów i zawodników taekwondo. Cześć pieniędzy będzie przeznaczona na drogi. Trzeci projekt to termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego – tłumaczy Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.

Działania burmistrza oraz dobrą współpracę samorządów chwalił w dniu ogłoszenia wyników dofinansowania poseł i wiceminister finansów Artur Soboń. – Te dobre wyniki to zasługa oczywiście samorządowców poszczególnych gmin, ale przede wszystkim Pani Starosty, a w Lubartowie Pana Burmistrza, który o te projekty zabiegał – mówił Artur Soboń.

Lubartowskie inwestycje dofinansowane w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych:

  • Modernizacja infrastruktury drogowej 6 999 800,00 zł
  • Termomodernizacji budynku szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej 5 000 000,00 zł
  • Budowa budynku mieszkalnego z salą sportową i sklepem socjalnym – I etap 8 000 000,00 zł

Data opublikowania: 17:24, 31 maja 2022

Kategorie: Aktualności