Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym zawita do Lubartowa

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy do Lubartowa na Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym. Impreza potrwa trzy dni (pt-nd 22-24.04.), przy czym same zawody rozgrywane będą przez dwa dni (sb-nd 23-24.04.).
Piątek – to dzień przyjazdu ekip i rejestracja uczestników w biurze zawodów. Do miasta zjedzie kilkadziesiąt ekip kolarskich.
Sobota – to zawody w konkurencji „Jazda indywidualna na czas” w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start i meta będą na zlokalizowane na trasie Chlewiska – Serniki.
Niedziela – to szereg zawodów w widowiskowej konkurencji „Wyścig ze startu wspólnego” na różnych dystansach, dla poszczególnych kategorii wiekowych. Start honorowy niedzielnych wyścigów będzie zlokalizowany w centrum Lubartowa. Start „ostry” oraz meta będą zlokalizowane na ul. Wierzbowej.
Puchar Polski w Kolarstwie szosowym to coroczna impreza w polskim kolarstwie dla wyczynowych zawodników z licencjami PZKol w kategoriach od Żaka do Elity rozgrywana od 1996 roku. To najważniejsza po Mistrzostwach Polski impreza w krajowym kolarstwie szosowym. Co roku kolarze rywalizują w kilku edycjach Pucharu Polski. Po finałowej edycji wyłaniani są zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Impreza dedykowana jest zarówno początkującym zawodnikom jak i dorosłym, doświadczonym kolarzom. Każda z edycji skupia kilkuset zawodników z kraju i Europy.
Organizatorami wydarzenia są: Boras Lewart Team Lubartów, MOSiR Lubartów i Miasto Lubartów. 

Data opublikowania: 09:49, 20 kwietnia 2022

Kategorie: Aktualności