Kolejny pojazd komunikacji miejskiej na testach

Wkraczamy w kolejny etap testów naszej Lubartowskiej Komunikacji Miejskiej. 14 marca w trasę wyruszył nowy pojazd, który Miasto otrzymało do testów. Przypominamy, że tylko w ciągu ostatnich tygodni z naszej komunikacji miejskiej skorzystało już blisko 2 tys osób. Zapraszamy do korzystania z LKM. Przez kolejne dwa tygodnie trasy i rozkład jazdy pozostają bez zmian. Komunikacja jest bezpłatna.

Długość trasy to 17 km – 26 przystanków w jedną stronę. Autobus kursuje od poniedziałku do piątku Końcowe przystanki zostały zlokalizowane przy kościele w Lisowie i przy ul. Hutniczej w Lubartowie. Szczegółowy rozkład jazdy znajdują się na załączonych grafikach. Tablice są umieszczone na poszczególnych przystankach.

Rozkłady można również pobrać na telefon skanując QR kod. Trasa pilotażowa została zaplanowana tak, aby w ramach jednej linii połączyć jak najwięcej istotnych miejsc użyteczności publicznej: dworzec kolejowy, szpital, szkoły, targ, cmentarze i krańcowe osiedla miasta.

Chodzi również o to, aby pojazd nie poruszał się tylko głównym ciągiem komunikacyjnym północ – południe, który obecnie obsługują przewoźnicy międzymiastowi. Proponowany przebieg trasy ma sprawdzić w praktyce potrzeby mieszkańców, co pozwoli na wprowadzanie ewentualnych korekt.

Data opublikowania: 10:40, 14 marca 2022

Kategorie: Aktualności