Trwa zbórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Coraz więcej darów dla uchodźców z Ukrainy trafia do naszego magazynu w Lubartowie. Wsparcie okazują mieszkańcy miasta i firmy, nie tylko lokalne, ale również te z zagranicy, których właścicielami są osoby związane z Lubartowem.

Autokar jednej z takich firm przywiózł dary z Niemiec. Firma zadeklarowała również transport dla kilkudziesięciu uchodźców. Cieszy duże zaangażowanie naszych mieszkańców, również przy pomocy podczas rozładunku darów. W akcję włączyła się  młodzież z klubu wolontariusza z II LO, pracownicy PGK i LOK. Przydaje się każda para rąk, tym bardziej, że jeszcze dziś do naszego punktu ma trafić duży transport darów.

Informujemy, że zbiorczym miejscem zbiórki darów dla uchodźców jest dawna siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie przy ul. Jana Pawła II 14 (budynek w sąsiedztwie Urzędu Miasta Lubartów. Wszelkie dary indywidulane oraz te pochodzące z lokalnych zbiórek prosimy kierować właśnie tam.

Prosimy nie wykonywać indywidulanych transportów darów na granicę polsko – ukraińską!

Bieżące potrzeby uchodźców w zakresie odzieży są zaspokojone. Prosimy NIE PRZYNOSIĆ UŻYWANEJ ODZIEŻY, BUTÓW, POŚCIELI. Istnieje natomiast zapotrzebowanie na NOWE ręczniki, koce, śpiwory, materace, karimaty, ciapy/kapcie ubrania dla dzieci.

Przyjmowana jest woda w butelkach oraz trwała żywność o długim czasie przydatności (czyli: mąka, kasze, ryż, cukier, makaron, olej, konserwy i przetwory warzywno-owocowe, herbata, kawa, itp.), środki czystości i higieny osobistej (m.in. mydło, pasty i szczoteczki do zębów, żele i płyny pod prysznic, proszek do prania w małych opakowaniach, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, płyny do mycia naczyń, płyny dezynfekcyjne oraz artykuły higieniczne dla kobiet),

Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.

Potrzebne są lodówki do punktu zbiórki do przechowywania produktów spożywczych.

Strona Ukraińska bardzo prosi też o agregaty prądotwórcze.

 

Data opublikowania: 10:41, 1 marca 2022

Kategorie: Aktualności