Punkt Informacji Turystycznej w Lubartowie z certyfikacją

Punkt Informacji Turystycznej w Lubartowie otrzymał prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Mieszczący się na ulicy Farnej 4 ośrodek wyróżniono dwoma gwiazdkami. Dokument potwierdzający certyfikację wręczono 17 grudnia w siedzibie PIT.

Punkt Informacji Turystycznej w Lubartowie działa od stycznia 2021 roku. W sezonie letnim odwiedziło go ponad tysiąc turystów.

– Ośrodek przeszedł certyfikację wzorcowo, prawie od samego początku zaczyna od dwóch gwiazdek, co jest ogromnym sukcesem – mówiła podczas dzisiejszego spotkania Dorota Lachocka, dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Celem przeprowadzenia certyfikacji jest potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej oraz stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.

W procesie certyfikacji brano pod uwagę m.in. lokalizację, kwalifikacje informatorów, prowadzenie sprzedaży, oznakowanie, układ pomieszczeń.

– PIT został przygotowany w 80 proc. ze środków zewnętrznych. Certyfikat wpisuje nas w grupę miejsc o szczególnym znaczeniu. Dziękuję swoim poprzednikom, którzy rozpoczęli proces związany z powstaniem obiektu – mówił podczas spotkania burmistrz Krzysztof Paśnik, na ręce którego wręczono certyfikat.

Z certyfikatu cieszy się Adam Kościańczuk, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, któremu podlega  PIT: – Przyznanie nam tych gwiazdek to bardzo dobre podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Punktu Informacji Turystycznej w Lubartowie. Od samego początku naszą misją jest tworzenie miejsca przyjaznego turystom oraz samym mieszkańcom – przyznaje.

– To tutaj można otrzymać bogatą informację turystyczną o regionie oraz nabyć wydawnictwa i pamiątki. Punkt oferuje także liczne usługi, od rezerwacji hoteli, wejść do muzeów, poprzez wycieczki z przewodnikiem, zorganizowane wyjazdy po atrakcjach Lubelszczyzny, konkursy, na grze miejskiej kończąc. Cieszę się także, że lubartowscy twórcy znaleźli miejsce, w którym mogą pokazać swój dorobek szerokiemu gronu odbiorców. PIT to również cel zakupowych wędrówek mieszkańców Lubartowa. Mogą nabywać u nas ozdoby świąteczne i gadżety, które często wysyłane są do rodziny i znajomych po całej Polsce i zagranicą. Stale się rozwijamy i podnosimy jakość swoich usług. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia PIT na ul. Farnej 4. Można zakochać się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia – dodaje.

Co daje certyfikacja? Jak tłumaczy  Artur Kuśmierzak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej UM – uczestnictwo w certyfikacji daje wiele korzyści. Jest to między innymi promocja na portalach Polskiej Organizacji Turystycznej, mediach, otwarcie możliwości prezentowania się podczas wydarzeń organizowanych przez POT, uczestnictwo w szkoleniach dla kadr, członkostwo w Forum Informacji Turystycznej i udział w Walnym Zgromadzeniu członków, a także współpraca w akcjach promocyjnych oraz dostęp do wydawnictw promocyjnych POT.

Katarzyna Wójcik

Data opublikowania: 15:36, 17 grudnia 2021

Kategorie: Aktualności