Pilotażowa linia lubartowskiej komunikacji miejskiej

To kolejny krok w stronę uruchomienia komunikacji miejskiej w Lubartowie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już wkrótce w mieście ruszy darmowa, pilotażowa linia komunikacji miejskiej. Jej długość to 17 km.

Końcowe przystanki będą zlokalizowane przy kościele w Lisowie i przy ul. Hutniczej w Lubartowie. Szczegółowy rozkład przystanków i przebieg trasy znajduje się  pod linkiem https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1Rae1y4jIrvUWGSODgC0_YVlnTqJVGqv_&usp=sharing.

Czas przejazdu całej trasy zajmie około 40 minut. Według planowanego rozkładu autobus przejedzie sześciokrotnie w każdym kierunku. Trzykrotnie przed południem i trzykrotnie po południu. Pierwszy kurs z przystanku przy kościele w Lisowie wystartuje o godz. 6.00, ostatni o godz. 18.00 Pierwszy kurs z przystanku przy ul. Hutniczej wyruszy o godz. 7.00, ostatni o godz. 17:10.

Do 28 lutego linie będą obsługiwały autobusy testowe różnych producentów. Trasa  pilotażowa została przygotowana w ten sposób, aby w ramach jednej linii połączyć ze sobą jak najwięcej istotnych miejsc użyteczności publicznej: dworzec kolejowy, szpital, szkoły, targ, cmentarze, krańcowe osiedla miasta. Chodzi również o to, aby w jak najmniejszym stopniu pojazdy poruszały się głównym ciągiem komunikacyjnym północ – południe, który obecnie obsługują przewoźnicy międzymiastowi. Proponowany przebieg trasy ma też sprawdzić w praktyce potrzeb mieszkańców, co pozwoli na wprowadzanie ewentualnych zmian.

Pilotażowa linia komunikacji miejskiej w Lubartowie to m.in. efekt ostatniej sesji Rady Miasta, podczas której radni podjęli uchwałę dotyczącą przystanków. Wejdzie ona w życie po 14 dniach od chwili ogłoszenia w Dzienniku Urzędowy Województwa Lubelskiego. Po uprawomocnieniu się uchwały, PGK jako operator linii złoży wniosek do Urzędu Miasta na obsługę pilotażowej komunikacji z wykorzystanie nowopowstałej oraz obecnej infrastruktury przystankowej.

Data opublikowania: 12:42, 6 grudnia 2021

Kategorie: Aktualności