Świętujemy Imieniny Lubartowa

Mija 277 lat, odkąd 22 listopada 1744 roku król August III podjął decyzję o zmianie nazwy naszego miasta z Lewartów na Lubartów. Uroczystości imieninowe zorganizowano 21 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Imieniny rozpoczęły się od hymnu Lubartowa „O Ziemio Lubartowska”, którego autorem jest wpisany do Księgi Pamięć i Zobowiązanie, lubartowski poeta Stanisław Latek. Utwór wykonała Beata Jonaszko przy akompaniamencie Alfreda Kędziory. Sylwetkę Stanisława Latka przedstawiła dr Ewa Sędzimierz, prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, inicjatorka Księgi Pamięć i Zobowiązanie oraz pomysłodawczyni Imienin Miasta obchodzonych w Lubartowie od 6 lat. W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel rodziny zasłużonego dla Lubartowa wieszcza, Jerzy Latek.

Imieniny Miasta były okazją do wręczenia nagród Burmistrza Miasta Lubartów. Burmistrz Krzysztof Paśnik przyznał nagrody dla zasłużonych osób w dziedzinie działalności społecznej i kulturalnej, promocji miasta, pracy z dziećmi i młodzieżą, w działalności sportowej i kulturalnej, piszemy o tym tutaj: NAGRODZENI PRZEZ BURMISTRZA

Autorem ręcznie wykonanych statuetek jest lubartowski artysta Marcin Jabłoński.

Zaprezentowany został film historyczny o Lubartowie. Usłyszeliśmy także koncert wykonaniu Społecznej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Lubartowie.

 

Data opublikowania: 13:33, 22 listopada 2021

Kategorie: Aktualności