Zapraszamy do parku miejskiego

Od czwartku 15 lipca park miejski jest już udostępniony dla mieszkańców po pracach rewitalizacyjnych. Zgodnie z założeniami projektowymi, zachowany został pierwotny kształt parku. Takie rozwiązanie spodobało się przybywającym tam zwierzętom. Można więc spotkać w parku pierwsze kacze rodziny i sowy. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i podziwiania nowej roślinności oraz zadomowionych na nowo zwierząt.
Przypomnijmy, że przed rewitalizacją w parku było 36 gatunków drzew i 6 gatunków krzewów. Doszło 6 gatunków drzew i 19 odmian krzewów. Łącznie do miejskiego ogrodu zostały wprowadzone 92 nowe gatunki roślin, m.in. byliny, paprocie i trawy ozdobne. Wymieniona została nawierzchnia alejek. Te w części historycznej posiadają nawierzchnię mineralną, a główna ścieżka parku została wyłożona kostką. Plac przy fontannie oraz schody zostały wykonane z kamienia.
W parku pojawiło się 167 nowych latarni LED i monitoring. Ustawionych zostało 78 drewnianych ławek parkowych, 34 ławki kamienne i blisko 30 koszy na śmiecie. W ogrodzie miejskim stanęła też drewniana glorieta. Wybudowane zostało również całe ogrodzenie.
Koszt inwestycji to ponad 10 mln złotych. Dzięki staraniom Miasta na rewitalizację parku udało się pozyskać dodatkowe dwa miliony złotych. Przebudowa parku miejskiego w Lubartowie to wyczekiwana i ważna dla mieszkańców inwestycja. Mamy nadzieję, że stanie się on atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i turystów.

fot. K. Wójcik

 

Data opublikowania: 12:38, 19 lipca 2021

Kategorie: Aktualności