XI Edycja Festiwalu Śladami Singera – w Lubartowie

Teatr, film, muzyka, taniec, cyrk, akrobatyka, fire show… To wszystko zawita w Lubartowie podczas XI Edycji Festiwalu Śladami Singera organizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN. Po raz pierwszy Lubartów znajdzie się na mapie tego znanego festiwalu i będą to aż dwa dni nietuzinkowych wydarzeń.
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!
Program:
DZIEŃ I (20 LIPCA – wtorek)
17.oo – 20.oo Plenerowa instalacja artystyczna „Singer contra Singer”, połączona z promocją Gazety Festiwalowej „Sztukmistrz Lubartowski”.
Elementem instalacji jest projekcja filmu dokumentalnego pt. „Warszawa – pejzaż z Singerem” (scenariusz i reżyseria: Adam Kinaszewski i Henryka Dobosz) opowiadający poprzez postać pisarza losy Żydów na ziemiach polskich. Produkcja z archiwum TVP.
MIEJSCE: Rynek II
20.oo Czytanie performatywne dramatu „Gość Inność – czyli bajki nowe”. Spektakl, który swoją premierę miał w lutym 2020 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie porusza temat uchodźców i szeroko pojętej „inności”. Bajka i cała baśniowa otoczka pozostawia pouczenie stając się tekstem nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dorosłych. Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Guz
21.oo Spektakl literacko-muzyczny „Opowieści z Nocy”. Relacje świadków Zagłady zestawione z wierszem poety Jakova Glatsztejna „Lublinie, moje święte żydowskie miasto” prezentowane z wykonywaną na żywo oryginalną muzyką. Po spektaklu spotkanie i rozmowa z jego wykonawcami.
Występują: Witold Dąbrowski, Robert Brzozowski (kontrabas), Marian Pędzisz (altówka). Reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz
MIEJSCE: Lubartowski Ośrodek Kultury
DZIEŃ II (21 LIPCA – środa)
godz.9.oo Projekcja telewizyjnej adaptacji spektaklu teatralnego „Opowiadania dla dzieci”
Spektakl w reż. Piotra Cieplaka zrealizowano w Teatrze Narodowym w Warszawie. Osiem opowiadań, które przenoszą nas z Nowego Jorku w czas biblijny, a potem do mitycznego Chełma i tworzą świat, w którym możliwe są zabawa, czułość i cud. Produkcja z archiwum TVP.
MIEJSCE: Lubartowski Ośrodek Kultury
godz. 20. oo „Przyjaciele Sztukmistrza” – spektakl plenerowy w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze (żonglerka, akrobatyka, akrobatyka powietrzna, teatr fizyczny, fire show)
Spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Singera, przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu. Zagrany pół żartem pół serio, tak jak zwykł pisać Noblista. Reżyseria: Arkadiusz Ziętek i Zespół.
MIEJSCE: Rynek II
W razie niepogody program będzie realizowany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1, ul. Legionów 3 (wejście od ul. Obywatelskiej)

Data opublikowania: 14:02, 16 lipca 2021

Kategorie: Aktualności