Uczennica II LO w finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Magdalena Świrska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z klasy IIc, zakwalifikowała się do etapu finałowego Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W tym roku szkolnym, ze względu na stan epidemii, eliminacje okręgowe olimpiady zostały przeprowadzone w formie zdalnej. Podstawą kwalifikacji do etapu finałowego było uzyskanie co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów.  Magda Świrska, pracująca pod opieką nauczycielki chemii Agnieszki Adamczyk – Siodłowskiej, uzyskała świetny wynik – 85,5% punktów.

Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowany jest od roku 1988 przez pracowników Wydziału Chemii oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ. Od roku 2020 konkurs został przekształcony w ogólnopolską olimpiadę.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Poziom wymagań jest zgodny z podstawą programową nauczania chemii dla III i IV etapu edukacyjnego. Olimpiada przeprowadzana jest w dwóch kategoriach:

  • dla uczniów klas II szkół 3-letnich oraz klas II i III szkół 4-letnich bądź 5-letnich;
  • dla uczniów klas maturalnych.

Zwycięzcy olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Ponadto laureaci otrzymują indeksy na studia stacjonarne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach: chemia, chemia medyczna i chemia zrównoważonego rozwoju.

Sukces uczennicy II LO jest bardzo duży, zważywszy na fakt, iż chodzi dopiero do drugiej klasy. Magda będzie walczyła w finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej 13 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Etap finałowy zostanie przeprowadzony w formie stacjonarnej.

Gratulujemy Magdzie sukcesu i życzymy powodzenia w finale!

Data opublikowania: 14:24, 25 stycznia 2021

Kategorie: Aktualności