Sprawozdanie z zimowych mistrzostw w pływaniu

Zimowe Mistrzostwa Miasta Lubartów w pływaniu szkół podstawowych na pływalni MOSiR w Lubartowie zorganizowało Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Lubartowie.

Grupa zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego rywalizowała pod koniec grudnia w 24 konkurencjach z podziałem na 2 bloki startowe. Zawody zaczęły się od najmłodszych kategorii wiekowych. Najmłodsi pływacy z rocznika 2012 mieli do pokonania jedną długość basenu, czyli 25 metrów. Od rocznika 2011 były to już dystanse 50 metrowe. Rocznik 2007 i 2006 pływał na dystansie 100 metrów. Dla niektórych zawodników było sukcesem pokonanie dystansu, dla kolejnych poprawa czasów. Najważniejsze w zawodach była radość uczestników. Tutaj nie było osób przegranych. Każda osoba wychodziła z medalem i koszulką z napisem: „Mów mi Mistrzu”. Dodatkowo były paczki ze słodyczami. Dla pierwszych „trójek” w każdej konkurencji były medale i dyplomy. Miłym akcentem był start w zawodach Tosi – rekordzistki województwa lubelskiego i Polski w stylu motylkowym na dystansie 50m w kategorii dziewcząt 11 letnich.

Warte uwagi są niektóre czasy uzyskane podczas wyścigów:

– 42.56s w kategorii dziewcząt z rocznika 2011 w stylu dowolnym na 50m,

– 43.68s w kategorii chłopców z rocznika 2011 w stylu dowolnym na 50m,

– 29.82s w kategorii dziewcząt z rocznika 2009 w stylu dowolnym na 50m,

– 32.04s i 32.55s w kategorii chłopców z rocznika 2008 w stylu dowolnym na 50m,

– 1:18.66s w kategorii chłopców z rocznika 2007 w stylu dowolnym na 100m.

Zawody wsparli lokalni sponsorzy oraz Gmina Miasto Lubartów (koszulki: Ks System Producent Bram Garażowych, Przemysłowych; paczki ze słodyczami – firma Premium WRZOS; medale – Gmina Miasto Lubartów). Oprócz tych „dużych” sponsorów, znalazły się wśród nich także osoby prywatne, które dołożyły swoją cegiełkę. Zdjęcia podczas zawodów wykonał Konrad Hudaś.

Organizatorzy dziękują Anecie Symbor – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni, a także wszystkim wolontariuszom.

– Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu dzieci uczestniczących w zawodach. Niezmiernie się cieszymy, że otaczają nas tak wspaniali ludzie, którzy potrafią otworzyć swoje serca dla dzieci i młodzieży – piszą organizatorzy.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie www.fastlubartow.pl w zakładce Aktualności.

Data opublikowania: 15:06, 18 stycznia 2021

Kategorie: Aktualności