Wyróżnienia Marszałka Województwa Lubelskiego

Imieniny Miasta Lubartów, które przypadały w niedzielę 22 listopada, to doskonała okazja do tego, aby wyróżnić osoby zasłużone dla naszego Miasta na polu działalności społecznej, kulturalnej, sportowej, ale także i samorządowej. Uroczystość wręczenia wyróżnień Marszałka Województwa Lubelskiego miała miejsce w ratuszu, w minioną środę 25 listopada. W siedzibie naszego samorządu miejskiego gościliśmy przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego, Pana Sebastiana Trojaka.

Zaszczytną, Honorową Odznaką „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” został wyróżniony wieloletni, lubartowski samorządowiec Andrzej Zieliński. Radny Rady Miasta Lubartów od 1990 roku do chwili obecnej (VIII kadencji). Przewodniczący Rady I, II i VII Kadencji oraz Wiceprzewodniczący Rady V, VII i VIII Kadencji Rady Miasta Lubartów. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Członek Zarządu Województwa Sebastian Trojak wręczył pamiątkowe Medale Województwa Lubelskiego, które z własnej inicjatywy przyznał Pan Marszałek dwóm samorządowcom – Antoniemu Czopowi oraz Jackowi Świętońskiemu. Przedstawiciel Marszałka nadał także Honorową Odznakę dla radnego Andrzeja Zielińskiego, a także wręczył okolicznościowe grawertony dla Ryszarda Borowicza, Jerzego Tracza i Jana Ścisła.

– W minionym tygodniu przyznałem coroczne nagrody dla osób szczególnie zasłużonych dla Lubartowa – mówi Krzysztof Paśnik Burmistrz Miasta Lubartów. Przy tej okazji nie możemy zapominać także o samorządowcach, którzy swoją pracą przyczyniają się do  pięknego rozwoju Miasta Lubartów. W roku bieżącym 2020 –tym obchodzimy bowiem ważną dla nas rocznicę 30-lecia samorządu w Polsce. Mija także 20 lat Województwa Lubelskiego. Dziękujemy wszystkim samorządowcom, nie tylko tym wyróżnionym przez Pana Marszałka, za pracę na rzecz naszego Miasta.

Data opublikowania: 09:26, 27 listopada 2020

Kategorie: Aktualności