Symboliczne obchody 11 listopada

Trzy samorządy – Powiat, Miasto i Gmina od lat uczestniczą we wspólnych obchodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku, zważywszy na trudną sytuację pandemiczną, nie możemy świętować tradycyjnie. Zgodnie z obecnymi zaleceniami rządu, odnośnie walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19, ważną dla naszego narodu rocznicę samorząd Miasta Lubartów uczci w sposób symboliczny, bez przemarszu i zgromadzeń.

– 10 listopada poszczególne, maksymalnie 5-osobowe delegacje samorządów złożą kwiaty i zapalą znicze na grobach upamiętniających bohaterów poległych w walkach o niepodległość, na lubartowskim cmentarzu.

 – W środę 11 listopada o godzinie 10:30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, a następnie przy Klasztorze Ojców Kapucynów samorządowa delegacja złoży wieńce pod płytą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacje stowarzyszeń i instytucji, które w tym dniu zechcą złożyć kwiaty pod płytą Marszałka, proszone są o zachowanie zasad dystansu społecznego.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich Mieszkańców do uczczenia Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag narodowych.

Data opublikowania: 13:16, 9 listopada 2020

Kategorie: Aktualności