Badania Klimatu Rowerowego – ankieta

Czy Twoja miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w sprawia Ci radość, czy jest raczej źródłem stresów?  Jesteśmy ciekawi Waszej opinii. 

Miasto Lubartów przystąpiło do ogólnopolskiego programu Badania Klimatu Rowerowego 2020. W związku z tym prosimy Was o wypełnienie anonimowej ankiety  https://www.rowerowyklimat.pl/. Program jest próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w naszym mieście. Wyniki testu umożliwią diagnozę sytuacji osób korzystających z jednośladów, dając jednocześnie możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Badanie jest realizowane w porozumieniu z organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF).

Aby badanie można było uznać za reprezentatywne, zgodnie z metodologią wymagana jest minimalna ilość wypełnionych ankiet z podziałem na wielkość miast. W przypadku Lubartowa minimalna ilość to 50 ankiet.

Badanie składa się z trzech elementów:

Ankieta

Mieszkańcy — codzienni użytkownicy rowerów, wypełniają anonimową ankietę, w której oceniają warunki panujące w swoim mieście lub gminie.

Analiza

Dane z ankiet są analizowane i opracowywane przy użyciu sprawdzonej od 1998 roku metodologii Fahrradklima-Test. Według niej w 2018 roku przebadano blisko 700 europejskich miast.

Raport

Wyniki przedstawiane są w 6-stopniowej skali i są powszechnie dostępne. Kierowane są szczególnie do samorządowców, osób decyzyjnych oraz osób odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu.

Data opublikowania: 14:20, 9 listopada 2020

Kategorie: Aktualności