Tydzień elektromobilności w Lubartowie

Już niebawem w Lubartowie będzie się działo. W dniach 16-22 września włączamy się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Nasze miasto zakwalifikowało się do udziału w tym wydarzeniu, z akcją „Tydzień Elektromobilności”.

  • Konferencja prasowa odbędzie się 16.09 o godzinie 11:00. Zapraszamy media i mieszkańców na plac przed Ratuszem.
  • W Lubartowie kursował będzie darmowy elektryczny autobus Automet na miejskiej linii, w dniach 16-22.09
  • Hulajnogi i Skutery elektryczne Blinkee dostępne będą dla mieszkańców w dniach 16.09 – 15.10.
  • Odbędzie się wystawa dealerów oferujących elektryczne samochody: Mercedes, Peugeot, Nissan.
  • Zapraszamy do udziału w konkursach, także z możliwością wygrania samochodu na weekend!
  • Atrakcje dodatkowe: pokaz samochodu marki Tesla w dniu 16.09, pokaz nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń – Desmed.
  • Akcja charytatywna: honorowe oddawanie krwi w dniu 19 września (rejestracja w godzinach 9-13).

 

Elektryczne skutery, hulajnogi, autobus, wystawa aut – Mercedes, Peugeot, Nissan – to wszystko będzie czekało na mieszkańców Lubartowa podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Cykl wydarzeń promujących elektromobilność będzie miał miejsce w Lubartowie między 16 a 22 września. Jeśli któreś z testowanych rozwiązań komunikacyjnych spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, Urząd Miasta rozważa możliwość wdrożenia go na stałe.

Wiele miast i gmin w całej Europie włącza się w Tydzień Zrównoważonego Transportu, nasze miasto również. – Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów przez cały miesiąc – mówi Krzysztof Paśnik Burmistrz Miasta Lubartów, który już dziś serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wydarzenie.

Podczas tygodnia elektromobilności przeprowadzona zostanie także akcja Honorowego Oddawania Krwi organizowana przez Klub HDK Lewart przy OR PCK w Lubartowie, w dniu 19 września (rejestracja w godzinach 9 do 13).

Tydzień Elektromobilności rozpocznie się konferencją prasową z udziałem prezesów i dyrektorów firm biorących udział w akcji w Lubartowie. W dniu otwarcia, 16 września, atrakcją dla mieszkańców będzie możliwość obejrzenia samochodu Tesla.

Od 16 września do 15 października dostępne będą w Lubartowie hulajnogi (18 sztuk) i skutery elektryczne (5 egzemplarzy), z promocyjnymi stawkami za wypożyczenie.

Za odblokowanie hulajnogi korzystający zapłaci 0,50 groszy, za 10 minut użytkowania 2,50 zł, za pauzę 9 groszy za 1 min. Odblokowanie skuterów będzie bezpłatne, za jazdę zapłacimy 2,90 zł za 10 min., za pauzę 9 groszy za 1 min. Pojazdy będzie można wypożyczać i oddawać w specjalnych strefach, m.in. na placu przed ratuszem oraz w wiatach rowerowych przy głównej arterii miasta. Tylko i wyłącznie tam można zostawiać hulajnogi i skutery po ich użytkowaniu.

Podczas całego tygodnia będą konkursy organizowane przez partnerów akcji. Będzie można wygrać m.in. auto (do użytkowania przez weekend).

Celem tygodnia elektromobilności jest zachęcenie mieszkańców do skorzystania ze zrównoważonych środków transportu. W dniu 22 września odbędzie się Dzień bez Samochodu. Akcja dla mieszkańców „Zostaw samochód w garażu” będzie polegała na udostępnieniu w przestrzeni miejskiej autobusu elektrycznego, hulajnóg elektrycznych i skuterów dostępnych poprzez wybranego operatora świadczącego usługi wypożyczania takiego sprzętu.  Podczas akcji promowany będzie temat przewodni wydarzenia: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Partnerami akcji są:

Blinkee.city – dystrybutor hulajnóg elektrycznych i pierwszej sieci skuterów elektrycznych w Polsce. Oferują możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto.

https://blinkee.city

Automet – sanocka firma, która udostępni premierowy model Automet Mini City Electric, zbudowany w oparciu o podzespoły Mercedesa Sprintera. To pierwsza tego typu konstrukcja opracowana w Polsce i jedna z pierwszych w Europie.

http://automet.pl/

Siwek Sławomir usługi przewozowe – przewoźnik operator autobusu elektrycznego na testowej bezpłatnej miejskiej linii w dniach 16.09 – 22.09.

http://siwektrans.com/

Nobile Motors Sp. z o.o. – Autoryzowany Dealer i Serwis Mercedes-Benz udostępni w dniach 16-20.09.2020 stoisko z modelami Mercedes-Benz z gamy EQ Power

https://www.nobilemotors.mercedes-benz.pl

Peugeot M. i R. Prasek – Dealer Peugeot z Lublina udostępni wystawę samochodów elektrycznych w dniach 16.09 – 18.09. Podczas European Mobility Week zaprezentuje najnowsze modele w gamie aut PEUGEOT: e-208, e-2008 i wersje Hybrid plugin 508 i 3008.

https://dealer.peugeot.pl/peugeot-lublin

Odyssey sp. z o.o. – Dealer Nissan z Lublina zaprezentuje swój samochód elektryczny Nissan LEAF II w dniu 16.09. W Japonii auto trafiło do sprzedaży 10 października 2017 r. W Europie premiera Nowego Nissana Leaf odbyła się 2 października w norweskim Oslo. To pierwszy masowo produkowany od 2010 roku samochód elektryczny, który stał się ogromnym sukcesem Nissana pod względem oceny przez Klientów, otrzymanych nagród i wyników sprzedaży.
NISSAN LEAF to – inteligentna energia, inteligentna jazda, inteligentna integracja.

https://nissan-odyssey.pl/kontakt-lublin/
www.odyssey-dealer-group.pl

Desmed – dystrybutor nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń.

www.desmed.pl

Data opublikowania: 14:55, 11 września 2020

Tagi: ,

Kategorie: Aktualności