VII Półmaraton Lubartowski startuje 12 września

Miasto Lubartów współfinansuje tegoroczny VII Półmaraton Lubartowski „Bez Granic”, który wystartuje już w kolejną sobotę 12 września. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie.

Impreza, która od lat integruje niepełnosprawnych i sprawnych, biegaczy i ich kibiców, całe rodziny, w tym roku będzie miała inny charakter. Epidemia zmusiła organizatorów do zmiany formuły. Nie będzie tradycyjnego festynu, a także biegów dla dzieci. Nie będzie również biegu integracyjnego.
VII Półmaraton Lubartowski „BEZ GRANIC” ruszy we wczesnych godzinach wieczornych, a zakończy się w nocy. Nie zmienia się wymiar charytatywny imprezy.
Wszystkie pieniądze wpłacone przez biegaczy w ramach opłaty startowej zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Rity. Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego, zwaną holoprosencefalią. Rita wymaga całodobowej opieki, nie może samodzielne siadać ani chodzić. Jedynie codzienna, intensywna, wielogodzinna i kosztowna rehabilitacja umożliwia postępy w rozwoju dziewczynki, która mimo wszystko jest pogodnym, roześmianym dzieckiem. Organizatorem Półmaratonu jest Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Współorganizatorem MOSiR Lubartów. Współfinansują: Miasto Lubartów i Powiat Lubartowski.

CHCESZ POMÓC RICIE?
Możesz to zrobić, wpłacając wybraną przez siebie kwotę na założoną przez Stowarzyszenie ALWERNIA skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/alwernia-rita
Możesz też dokonać wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – nr konta 42249000050000460075493994 z dopiskiem 32729 Wójtowicz-Stefaniak Rita – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.