„Pod bało-czerwoną” – Burmistrz Lubartowa zachęca do głosowania

Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik zachęca i prosi mieszkańców o głosowanie w  ramach rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”.

To patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Premiera RP. Chodzi o zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Chcemy, aby taki maszt stanął również w Lubartowie. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu miasta, mogą oddawać mieszkańcy. Wskazują przy tym również osobę, która zachęciła ich do głosowania. Zgodnie z regulaminem potrzeba nam minimum 500 głosów.

Głosować można pod adresem https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Więcej o projekcie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Data opublikowania: 10:21, 26 sierpnia 2020

Kategorie: Aktualności