Dodatkowe pieniądze na wymianę pieców

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lubartowa, którzy chcą wymienić swój stary piec na ogrzewanie proekologiczne i otrzymać 5 tys zł. dotacji. Urząd Miasta przeznaczył na ten cel dodatkowe 250 tys zł w budżecie na 2020 rok. Pozwoli to na zawarcie kolejnych umów z wszystkimi osobami, których wnioski znajdują się na liście rezerwowej od 2019 roku, oraz na ogłoszenie nowego naboru wniosków w tym roku.

Dotacja z budżetu miasta do wymiany kotła opalanego paliwem stałym wynosi maksymalnie 5 000 zł., przy czym nie może przekroczyć 50  proc. kosztów takiej wymiany. Stary kocioł, zgodnie z warunkami programu, można zastąpić ogrzewaniem z sieci miejskiej (PEC), piecem elektrycznym lub gazowym, czy też pompą ciepła.

O dofinansowanie do wymiany pieca może się również starać w programie  „Czyste powietrze”. Tu może ona wynieść nawet 90 proc. kosztów kwalifikowanych. Osoby zainteresowane wymianą pieca w ramach tego programu mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu i złożeniu wniosku, której udzielają  pracownicy Urzędu Miasta Lubartów. Kontakt: tel. 81 854 46 22.

Szczegóły:

https://umlubartow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Uchwala_z_dnia_29.03.2017_r_-_Program_Ograniczania_Niskiej_Emisji_dla_Miasta_Lubartow.pdf

Data opublikowania: 14:09, 29 kwietnia 2020

Kategorie: Aktualności