Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. koronowirusa – komunikat

W związku z pojawiającymi się nowymi przypadkami wystąpienia koronawirusa w dn. 11.03.2020 odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych. Spotkania zostały zorganizowane na wniosek burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika. W posiedzeniu zespołu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej,  służb mundurowych oraz jednostek podległych UM Lubartów.

Informujemy, iż na ternie Miasta Lubartów i Powiatu lubartowskiego nie występują żadne przypadki zachorowań na koronawirusa, ani żadne przypadki kwarantanny. Wszystkie służby miejskie pozostają w gotowości, a sytuacja jest na bieżąco monitorowa.

Zgodnie z decyzją Premiera RP od poniedziałku 16 marca wszystkie szkoły w Polsce będą zamknięta na dwa tygodnie. Już od czwartku 12 marca w szkołach na terenie Lubartowa nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne. Przez najbliższe dwa dni (12-13 marca), kiedy nie będą odbywały się zajęcie lekcyjne, zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Jednocześnie apelujemy do rodziców o to, aby w miarę możliwości pozostawiali swoje dzieci w domach.

Data opublikowania: 12:53, 11 marca 2020

Kategorie: Aktualności