Reja 14 – umowa na termomodernizację podpisana

Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik podpisał umowę z firmą, która zajmie się termomodernizacją budynku przy ul. Reja. Prace wykona firma LP-BUD Piotr Lemieszek.  Dzięki remontowi budynek w pełni odzyska swoją funkcjonalność. Jednym z pomysłów jest zorganizowanie w tym miejscu miejskiego żłobka.

Termomodernizacja budynku przy ul. Reja to z ważna z punktu widzenia mieszkańców inwestycja. Urząd Miasta pozyskał na nią prawie milion złotych dofinansowania.  Całkowita wartość projektu to blisko 1,3 mln zł, z czego kwota dofinansowania w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, to ponad 955 tys zł.

Termomodernizacja budynku zostanie wykonana w oparciu o przeprowadzone audyty energetyczne i opracowaną dokumentację techniczną. Planowany zakres robót obejmie m.in.: wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i termicznych poniżej poziomu terenu, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów i piwnic, wymianę części okien i drzwi oraz dachu. W budynku zostanie wymieniona instalacja grzewcza i oświetlenie. Zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Budynek będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakończenie prac planowane jest do końca września tego roku.

Data opublikowania: 13:14, 26 lutego 2020

Kategorie: Aktualności