W Lubartowie pojawiły się defibrylatory

W trzech miejscach na terenie Lubartowa zamontowano ratujące życie defibrylatory. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego 2019 roku, zostało ono wybrane w głosowaniu przez Mieszkańców.

 

Urządzenia pojawiły się w trzech miejscach w Lubartowie: przy ul. Lubelskiej 95 (siedziba Banku Spółdzielczego), ul. Lubelskiej 30 a (siedziba Banku Spółdzielczego) i ul. Jana Pawła II 12 (Urząd Miasta).
Lokalizacja urządzeń została również wprowadzona do aplikacji Staying Alive. Ich koszt to ponad 18 tys.złotych. Przetarg wygrała firma z Krakowa „Projekt AED”.

Z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz używania defibrylatorów szkolili się 17 grudnia pracownicy Urzędu Miasta Lubartów oraz Banku Spółdzielczego w Lubartowie. Zostaną również przeprowadzone szkolenia dla Mieszkańców naszego miasta.

Defibrylator to ratownik życia na miejscu zdarzenia. Mówi nam krok po kroku, co mamy robić. To urządzenie, które poprzez elektrody przyklejone do ciała poszkodowanego przeprowadza analizę pracy serca i decyduje, czy konieczny jest impuls elektryczny, a w razie potrzeby aplikuje go. Jego obsługa jest bardzo prosta, sprzętu tego może użyć każdy – mówił podczas spotkania Tomasz Mazur z Projekt AED – Urządzenia są dostępne 24 h na dobę.Obecność defibrylatora AED podczas udzielania pierwszej pomocy podnosi szansę przeżycia poszkodowanego, nawet do 75% – dodaje.

Data opublikowania: 08:02, 20 grudnia 2019

Kategorie: Aktualności