Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki której każdy może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Od września 2016 roku, czyli od początku uruchomienia mapy, na terenie powiatu lubartowskiego naniesiono ponad 2 tysiące zagrożeń, z czego prawie 1,5 tysiąca potwierdzono i wyeliminowano. Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia i zachęcamy do dalszego korzystania z mapy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to obok aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” narzędzie, które powstało z myślą o tym aby kontakt ze społeczeństwem był szybszy, bardziej prosty oraz aby mieszkańcy sami mogli mieć wpływ na działania podejmowane przez Policję.

Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl. Każdy może zaznaczyć na niej określony obszar i wskazać jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Informacja ta jest przekazywana do Policji, która następnie weryfikuje zgłoszenie.

Od początku funkcjonowania mapy, czyli od września 2016 roku, na terenie powiatu lubartowskiego odnotowano ponad 2300 naniesień zagrożeń przez internautów, z czego prawie 1500 tysiąca zostało potwierdzonych i wyeliminowanych. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przekraczania prędkości oraz nieprawidłowego parkowania.

– Pamiętajmy aby z mapy korzystać w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Jednocześnie przypominamy, że narzędzie to nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadku konieczności podjęcia przez Policję natychmiastowej interwencji, należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 – mówi sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie

Link do KMZB( Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa):

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

 

 

 

Data opublikowania: 08:16, 18 listopada 2019

Kategorie: Aktualności