Lubartów w Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Miasto przystąpiło do Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Obecność w stowarzyszeniu ma być wsparciem dla punktu informacji turystycznej, który niebawem powstanie w Lubartowie.

Budynek przy ul. Farnej 4, gdzie właśnie trwa gruntowny remont zostanie niebawem zaadoptowany na lokalny punkt informacji turystycznej. Inwestycja realizowana jest przez miasto w ramach projektu „Zielony LOF”.

Powstanie punktu było powodem przystąpienia miasta do Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zdecydowali o tym radni 29 października na ostatniej sesji RM.

LROT zajmuje się promocją oferty turystycznej i kulturalnej województwa lubelskiego w kraju i zagranicą. W jej strukturach funkcjonuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej oraz Piwnica pod Fortuną.

Obecność w stowarzyszeniu ma być wsparciem dla lubartowskiego punktu informacji turystycznej pod względem merytorycznym jak i marketingowym. Ma też pomóc w nawiązaniu współpracy z podmiotami zainteresowanymi rozwojem turystyki w województwie lubelskim. Daje także możliwość korzystania z marki LROT oraz dostęp do informacji dotyczących pozyskiwania funduszy na działania z zakresu turystyki.

 

 

Data opublikowania: 13:06, 30 października 2019

Kategorie: Aktualności