Pobiegną w szczytnym celu

VI Lubartowski Półmaraton „Bez granic” odbędzie się w niedzielę 8 września. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerem imprezy jest Miasto Lubartów.

Jak co roku w trakcie imprezy odbędzie się też festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych. Organizatorzy zaplanowali Bieg integracyjny (400 m) oraz Bieg malucha. Impreza ma wymiar charytatywny. W tym roku uczestnicy pobiegną dla małej mieszkanki powiatu lubartowskiego Alicji Baraniak, chorej na złożoną wadę serca. Podczas imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15 lat, za zgodą pisemną rodzica złożoną w punkcie rejestracyjnym. Biegi wystartują wspólnie o godz. 15.00, a potem się rozdzielą.

Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Uczestnicy biegów rejestrują się na stronie https://www.e-gepard.eu. Limit w półmaratonie wynosi 250 miejsc. Ponadto organizatorzy przewidują udział zawodników niepełnosprawnych na wózkach. Trasa dla tych osób to 6 kilometrów.

Data opublikowania: 09:17, 7 sierpnia 2019

Kategorie: Aktualności