Annowanie 2019 za nami

W niedzielę 28 lipca w Lubartowie odbyło się „Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek. To była VIII edycja imprezy.

W czasie tegorocznego Annowania gwiazdą wieczoru był zespół Partita, który wystąpił wspólnie z lubartowską wokalistką Martyną Massalską. Wszyscy, którzy w niedzielę pojawili się na placu przed Ratuszem mogli posłuchać również Lubartowskiej Orkiestry Dętej, Chóru Ziemi Lubartowskiej, zespołu Łontanara, Aleksandry Rudzińskiej czy kapeli Lubartowiacy. Wystąpił też zespół ReLife.

Tego dnia najważniejsze były jednak uczestniczki zjazdu. W tym roku do Lubartowa przyjechało ponad 130 pań o imieniu Anna.         

Tegoroczne lubartowskie Annowanie miało też wyjątkowy charakter. Współorganizatorem i partnerem Miasta Lubartów oraz Parafii św. Anny przy organizacji imprezy była Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej – rehabilitacja dzieci i dorosłych. W trakcie Annowania przeprowadzona została  zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci podopiecznych fundacji.

Wśród atrakcji Annowania nie zabrakło konkursów i zabaw dla dzieci oraz stoisk lokalnych twórców i stowarzyszeń.

Jednym z punktów programu było też podsumowanie ogólnopolskiego rajdu charytatywnego „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci, podczas którego pan Janusz Kobyłka z Lubartowa pokonał rowerem 2017 kilometrów po całej Polsce. W czasie swojego przejazdu zbierał pieniądze na leczenie chorych dzieci z Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej.

 

Data opublikowania: 11:35, 29 lipca 2019

Kategorie: Aktualności