Młodzież z kilku krajów spotkała się z władzami Lubartowa

Uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Chorwacji, Macedonii i Turcji spotkali się dzisiaj z władzami Miasta Lubartów. To delegacje z partnerskich szkół, z którymi współpracuje Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie. Młodzież uczestniczy w wymianie w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie spędzą w Lubartowie cały tydzień. Wizyta odbywa się w ramach projektu Erasmus+ „Using Social Media Rationally, Efficently and Safely”. Jego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie. Goście przyjechali z takich miast jak Portalegre, Skopje, Osijek i Mersin.

Spotkanie z władzami Lubartowa było jednym z punktów programu wymiany. – Cieszymy się z tej wizyty. Dla młodzieży to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia dodatkowej wiedzy – mówi Krzysztof Paśnik, Burmistrz Lubartowa. 

Podczas spotkania z władzami miasta, młodzież i opiekunowie rozmawiali nie tylko o realizowanym projekcie. Goście poznali m.in. historię Lubartowa.

Projekt „Using Social Media Rationally, Efficently and Safely” dotyczy racjonalnego korzystania przez uczniów z mediów społecznościowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na efektywne i bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. Ograniczenie uzależnień od Internetu, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Projekt to również podnoszenie kompetencji komunikacyjnych i językowych uczniów i  nauczycieli oraz nauka posługiwania się technologią cyfrową.

Data opublikowania: 15:13, 13 maja 2019

Kategorie: Aktualności