Będzie przebudowa parku, ruszył remont redakcji

Do 29 marca Urząd Miasta Lubartów czeka na oferty wykonawców, którzy zechcą przebudować park miejski. Rozpoczął się też remont obecnej siedziby „Lubartowiaka”, który potrwa do końca listopada. Wnętrze będzie przystosowane pod potrzeby punktu informacji turystycznej.

Przebudowa Parku Miejskiego ma się odbyć w ramach projektu Zielony LOF współfinansowanego z pieniędzy unijnych.  –  To bardzo ważna dla mieszkańców Lubartowa inwestycja. Park miejski to jedna z naszych wizytówek. Po rewitalizacji stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem  – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.  Prace przy rewitalizacji parku obejmą nie tylko zabiegi pielęgnacyjne i remontowe. W projekcie chodzi też o wydobycie historycznego kontekstu terenu. W sąsiedztwie pałacu ma powstać salon ogrodowy z alejkami i kwiatami. Odnowiona będzie fontanna i schody przy stawie. Z kolei sam staw będzie oczyszczony. W projekcie przewidziana jest też likwidacja znajdującej się na nim wyspy. Woda w stawie ma być napowietrzana przez trzy gejzery. Aktualny przetarg nie przewiduje budowy m.in. amfiteatru, budynku toalet czy zaplecza technicznego parku.

To nie jedyna inwestycja w ramach Zielonego LOF.  W ramach projektu ruszył już remont budynku redakcji „Lubartowiaka”. Wykona go firma z Lublina. Budynek stanie się punktem informacji turystycznej. Plac budowy przekazano we wtorek 12 marca. Prace mają się zakończyć 30 listopada. Remont będzie polegał na kompleksowej rewitalizacji. Fundamenty zostaną podbite, budynek zyska nową elewację, ściany zostaną ocieplone. Wymieniona zostanie więźba i pokrycie dachowe, a strop docieplony.

https://umlubartow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=91&p1=szczegoly&p2=1362653

 

Data opublikowania: 14:21, 14 marca 2019

Kategorie: Aktualności