Msza św. za Prezydenta Gdańska w lubartowskiej bazylice

W intencji tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska modlili się w sobotę 19 stycznia mieszkańcy Lubartowa, radni i przedstawiciele władz miasta, gminy oraz powiatu.

W dniu ogłoszonym  Dniem Żałoby Narodowej została odprawiona Msza w Bazylice Świętej Anny. Pod Urzędem Miasta zapalono znicze, flagę narodową opuszczono do połowy masztu.

W nabożeństwie uczestniczyli lubartowscy samorządowcy, burmistrz Krzysztof Paśnik i jego zastępca Jakub Wróblewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Zieliński, Radosław Guz – członek Zarządu Powiatu, a także wójt Krzysztof Kopyść.

– Spotykamy się, by uczcić pamięć i oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Był on inspiracją dla wielu samorządowców. Jego tragiczna śmierć podczas tak radosnego wydarzenia jakim był finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmusza do refleksji o uprawianiu polityki, o kierunku w jakim zmierzamy jako wspólnota państwowa – mówił na zakończenie Mszy zastępca burmistrza Jakub Wróblewski.

W Lubartowie w związku z żałobą narodową na budynku Urzędu Gminy flag oznaczono kirem, przed Sądem Rejonowym flagi opuszczone zostały do połowy masztów. 

fot. Lubartowiak

Data opublikowania: 08:37, 22 stycznia 2019

Kategorie: Aktualności