Burmistrz Krzysztof Paśnik: gramy razem w niedzielę 13 stycznia

To już 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 13 stycznia w Lubartowie będziemy wspólnie z Orkiestrą działać dla dobra dzieci, więc dla dobra nas wszystkich.

Sztab organizacyjny  będzie miał swoją siedzibę w Lubartowskim Ośrodku Kultury. – Wspólnie z LOK wspieramy z całego serca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik. – Zapraszam także mieszkańców do tej inicjatywy, która już od tylu lat przynosi nam wszystkim same korzyści. Specjalistyczny sprzęt, jaki mamy obecnie w szpitalach dzięki WOŚP, to wartość nie do przecenienia, bez wątpienia ratuje życie i zdrowie wielu osób. Osobiście przekonałem się o tym całkiem niedawno. Pomóżmy więc i zagrajmy razem w jednej Orkiestrze już w najbliższą niedzielę 13 stycznia.

W Lubartowie wolontariusze od rana będą zbierać pieniądze do specjalnych puszek. Od godziny 9 na placu przed ratuszem będzie loteria fantowa, a od godz. 10 bieg z czerwonym sercem. W Lubartowskim Ośrodku Kultury można będzie zagrać w planszówki od godz. 12 do 16 i zbadać wzrok z Dr Marchewką. Natomiast o godz. 15 rozpocznie się turniej szachów błyskawicznych. W kinie Lewart nie zabraknie teatrów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Zaprezentuje się Teatr Charaktery i Teatr 5 Groszy. Ponadto wystąpi Słoma i Bębnoluby. Chętni będą mogli zrobić zdjęcie w fotobudce. Jak co roku odbędzie się licytacja, od godz. 16 na placu przed ratuszem. Zakończeniem będzie tradycyjnie światełko do nieba o godz. 20.00 w wykonaniu grupy fireshow Antares.

W tym roku ogólnopolska zbiórka pieniędzy będzie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ramach finału WOŚP w piątek 11 stycznia w Pizzerii Leonardo Da Vinci będzie maraton gier towarzyskich. Natomiast w sobotę 12 stycznia lubartowskie brzmienie będzie słychać o godz. 20.00 w Rider’s Pub w Lublinie. Wystąpią Panta Koina i Bimbeer.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Data opublikowania: 10:30, 10 stycznia 2019

Kategorie: Aktualności