Na spotkaniu opłatkowym w Kozłówce

Burmistrz Krzysztof Paśnik 5 stycznia uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Łączy nas umiłowanie tego miejsca i szacunek dla załogi,  dzięki której to miejsce żyje i promieniuje nie tylko na całą Polskę ale też za granicą – mówił podczas spotkania Józef Krzyżanowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Działania i plany muzeum na 2019 rok przedstawiła Anna Fic – Lazor, dyrektor Muzeum. Wspomniała miedzy innymi o remoncie, który rozpoczął się podpisaniem umowy w grudniu 2018 roku. – Będziemy się zmieniać, będziemy bardziej nowocześni i otwarci na turystów – mówiła.
Życzenia dla wszystkich złożył obecny na spotkaniu biskup Mieczysław Cisło. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego w Lublinie, starosta lubartowski – Ewa Zybała, burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, przedstawiciele rodziny Zamoyskich – Marcin Zamoyski oraz Ewa i Antoni Belina Brzozowscy.

Podczas spotkania można było podziwiać świąteczne kompozycje kwiatowe w wykonaniu uczennic  Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie pod kierunkiem Piotra Marca.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zrzesza osoby zakochane w historii, miłośników pięknych przedmiotów i pasjonatów placówki. Towarzystwo wspiera też różnorodne działania Muzeum.

Data opublikowania: 12:48, 8 stycznia 2019

Kategorie: Aktualności