Ruszają bezpłatne zajęcia dla seniorów

Są już gotowe pomieszczenia, klimatyzowana kuchnia z profesjonalnym sprzętem, pokój z TV. Będą bezpłatne badania, warsztaty i wycieczki dla seniorów. Rusza projekt Senior+ w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Bezpłatne pakiety badań,warsztaty kulinarne i degustacja potraw, wycieczki, zajęcia z florystyki, filmoterapia – to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników projektu dla seniorów realizowanego przez LOK. Są jeszcze  ostatnie wolne miejsca.

W Lubartowskim Ośrodku Kultury zakończyły się prace związane z adaptacją budynku na potrzeby projektu Senior +. Jest już klimatyzowana kuchnia z profesjonalnym sprzętem, pomieszczenie z TV. Zakupiono też stół do tenisa stołowego, kije nordic walking, aparat fotograficzny.

Co czeka na uczestników projektu?

Bezpłatne pakiety badań, warsztaty kulinarne i degustacja potraw, wycieczki na Roztocze, do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa,, do kin i teatrów. Będą też zajęcia z florystyki, filmoterapia, kurs komputerowy, ćwiczenia wzmacniające kręgosłup – pilates, zumba, zajęcia z samoobrony.

Seniorzy będą mieć też dostęp do bezpłatnej prenumeraty czasopism i audiobooków. W ramach projektu każdy uczestnik otrzyma opaskę z gps monitorującą stan zdrowia, która w razie upadku czy omdlenia zawiadomi najbliższą osobę że dzieje się coś złego z seniorem.Kto może zgłosić się do projektu?

Zajęcia przewidziane są dla mieszkańców Lubartowa powyżej 60 roku życia.

Projekt realizowany jest przez LOK w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Dofinansowanie do projektu wynosi ponad 1,2 mln zł.

 

źródło: Lubartowiak

 

Data opublikowania: 08:44, 7 stycznia 2019

Kategorie: Aktualności