Podziękowania dla burmistrza za pomoc w organizacji Kongresu polsko – amerykańskiego

Biuro Wojewody Lubelskiego wystosowało podziękowania pod adresem Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego, w związku z organizacją Kongresu polsko – amerykańskiego.

Wizyta studyjna miała miejsce na terenie zakładu produkcyjnego drukarni DAKO przy ulicy Kozłowieckiej. Goście obejrzeli też Specjalną Strefę Ekonomiczną. To wszystko działo się 13 października.

„Delegacja amerykańska ze stanów Wisconsin i Illinois była pod wrażeniem profesjonalizmu, poziomu merytorycznego dyskusji panelowych oraz bogatej oferty gospodarczej zaprezentowanej podczas wizyt studyjnych (…). To ogromny zaszczyt i przyjemność pracować z Panem Burmistrzem.” – czytamy w liście wystosowanym przez Biuro Wojewody.

Drukarnia Dako była jednym z czterech przedsiębiorstw w województwie lubelskim, które odwiedzili amerykańscy goście. Kongres pod nazwą „100 lat wspólnego dziedzictwa” organizowany był przez KUL oraz Urząd Wojewódzki W Lublinie. Wpisuje się on w jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mija także 99 lat od czasu nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską, a USA. Spotkanie środowiska polskiego i amerykańskiego ma za cel między innymi zachęcenie amerykańskich przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie. Podczas spotkania burmistrz Janusz Bodziacki mówił, że w Lubartowie funkcjonuje około 1300 podmiotów gospodarczych, a drukarnia Dako jest ambasadorem Lubartowa na Europę i na świat.

Data opublikowania: 12:34, 31 października 2018

Kategorie: Aktualności