Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

27 października na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się zawody pływackie „VI Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. Ponad 170 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego rywalizowało w 44 konkurencjach. Imprezę zorganizował Lubartowski Klub Pływacki SKALAR przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie.

Imprezę uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Na zawodach obecny był również gospodarz obiektu Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pan Janusz Sysa. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartowa. Za miejsca I-III były medale oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami za udział. Łącznie rozdano 150 medali dla najlepszych „trójek” w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacji medalowej na 8 klubów, pierwsze miejsce zdobył klub AQUA Ryki, drugie Lubartowski Klub Pływacki SKALAR, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Łącznie zawodnicy i zawodniczki z Lubartowa zdobyli aż 62 medale, w tym 19 złotych, 21 srebrnych oraz 22 brązowych.

Imprezę wsparli finansowo Gmina Miasto Lubartów, Restauracja Stara Łaźnia, Piekarnia Szczygiełek. Szczególne podziękowania należą się Panu Januszowi Sysie – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów.

 

 

Data opublikowania: 12:15, 31 października 2018

Kategorie: Aktualności