Wojewoda o dofinansowaniu na samochody dla strażaków

Kwotę 880 tysięcy złotych dofinansowania na zakup wozów strażackich otrzymała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Firleju. Poinformował o tym 19 października Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej na placu przed ratuszem.

W spotkaniu uczestniczył Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Alinowski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie Tomasz Podkański, wójt Gminy Firlej Sławomir Cieszko oraz lubartowscy radni, których powitał burmistrz
Janusz Bodziacki.

 

Jest mi ogromnie miło, że mogę być w Lubartowie. Chcę zakomunikować, że z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie otrzymała na zakup średniego sanmochodu ratowniczo – gaśniczego dofinansowanie w kwocie 880 tysięcy złotych. Identyczna kwota jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Firlej – mówił Wojewóda Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że w kwestię zabiegania o dofinansowanie oprócz OSP Firlej i Komendy PSP w Lubartowie zaangażowany był też burmistrz Lubartowa wraz z radnymi. Wojewóda przekazał dwie promesy wymienionym jednostkom na łączną kwotę 1 760 000 złotych.

 

Data opublikowania: 11:03, 22 października 2018

Kategorie: Aktualności