Odznaczenia i kwiaty dla 12 par małżeńskich

Złote gody obchodzono 6 października w Urzędzie Miasta Lubartów. Na uroczystość przybyły pary z miasta i gminy Lubartów, które przeżyły ze sobą pół wieku.

Medale od prezydenta RP za długoletnie pożycie wręczył burmistrz Janusz Bodziacki oraz wójt Krzysztof Kopyść.

 

50 lat to czas, w którym nie brakowało szczęścia, sukcesów i radosnych wzruszeń, ale również kłopotów, rozczarowań, łez. Ale idąc razem okazaliście się silniejsi od wszelkich życiowych przeciwności – mówiła podczas uroczystości Monika Derecka, kierownik USC w Lubartowie.

 

O cennym zbiorze listów, które zostały wydane w postaci książki opowiadał Roman Maluga, który wraz z żoną Marią obchodził 51 – lecie małżeństwa. – Napisaliśmy do siebie 189 listów. Przepisałem te listy i postanowiłem wydać w postaci książki. Ukazała się ona w 2 egzemplarzach. Zawiera 314 stron w formacie A5. W tych listach słowo kocham użyte zostało 1016 razy.

 

50 -lecie małżeństwa 6 października obchodzili: Wanda i Mieczysław Drzewieccy (57 lat), Jadwiga i Marian Daniewscy (55 lat), Regina i Eugeniusz Trepka (52 lata), Maria i Roman Maluga (51 lat), Krystyna i Henryk Iwanek, Zofia i Józef Iwanek, Krystyna i Andrzej Góźdź, Wanda i Henryk Gwiazda, Zofia i Edward Kanak, Helena i Mieczysław Krasnodębscy, Eugenia i Henryk Krzyżanowscy, Teresa i Grzegorz Sidorowicz (50 lat).

(Materiał Lubartowiak)

 

Data opublikowania: 11:06, 8 października 2018

Kategorie: Aktualności