Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Lubartów

Po raz pierwszy w historii Lubartów gościł prezesa rady ministrów. Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami w sobotę 23 września.

Z uwagi na liczną frekwencję wizyta premiera została przeniesiona z sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury na plac przed ratuszem.

-Żebyśmy nasze reformy, nasze zmiany mogli kontynuować, żeby dobra zmiana była zmianą na dobre musimy skoncentrować się na konsekwentnej realizacji wielu zadań – mówił premier Morawiecki do lubartowian. Wśród tych zadań wymienił termomodernizację budynków. – Ciepły dom, zdrowsze powietrze, niższe rachunki za prąd, to jest coś co zwykłym polskim rodzinom jest potrzebne. Na to przeznaczamy 100 mld zł na najbliższe 10 lat. Zapowiedział też utrzymanie linii kolejowej Lublin, przez Lubartów, Łuków do Warszawy. Wspomniał o drogach lokalnych. – Utworzyliśmy fundusz 6 miliardowy na nowe drogi, obwodnice. Będzie to zupełnie nowa jakość w takich powiatach jak powiat lubartowski.

Premier Morawiecki mówił także o potrzebie tworzenia domów seniora.

– Jestem pewien, że również w Lubartowie potrzebujecie domu seniora. Wiem, że jest dom pomocy społecznej. Potrzebne są domy seniora z prawdziwego zdarzenia.

Morawiecki przedstawił też program dotyczący Kół Gospodyń Wiejskich. Zakłada on między innymi wsparcie finansowe, szybszą drogę rejestracji oraz doradztwo prawne.

Premier wspomniał, że obecnie bezrobocie w Lubartowie jest znacznie niższe niż jeszcze 5-7 lat temu. 

żródło: Lubartowiak, (kw)

 

 

Data opublikowania: 22:32, 24 września 2018

Kategorie: Aktualności