Niepodległa na znaczkach pocztowych

Wystawę filatelistyczną pt. „Niepodległa na polskich znaczkach pocztowych” otwarto 21 września w Muzeum Ziemi Lubartowskiej.

Na otwarcie wystawy filatelistycznej przybyli przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych, regionaliści, miłośnicy sztuki, radni. Autorem znaczków jest Andrzej Żeromski, lubartowski filatelista. Gości w imieniu dyrektora muzeum Longina Tokarskiego powitała Ewa Sędzimierz, wiceprezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego mówiąc, że wystawa jest swoistą lekcją historii nie tylko dla dorosłych, ale też dzieci i młodzieży.

 

Samorząd miasta Lubartów reprezentował burmistrz Janusz Bodziacki:Dzisiejsza wystawa jest związana ze stuleciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Bardzo się cieszę, że mogliśmy się spotkać w muzeum, aby w całym ciągu wydarzeń roku jubileuszowego spojrzeć również na Polskę od tej strony. Znaczki będą mówiły swoje przesłanie, niosły patriotyzm.

 

W spotkaniu wziął też udział prezes Polskiego Związku Filatelistów, okręg w Lublinie Ryszard Kośmiderski. A w części artystycznej z pieśniami patriotycznymi wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Marii Droś.

 

Data opublikowania: 15:00, 21 września 2018

Kategorie: Aktualności