Biesiada na ogródkach działkowych

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie i Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Lubartowie 8 września zorganizowali II Lubartowską Biesiadę Ogrodową. Impreza była współfinansowana ze środków budżetu Miasta Lubartów

Uroczystego otwarcia biesiady dokonali: Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz Prezes UTW w Lubartowie Ryszard Trybalski i członek Zarządu ROD Relaks Jerzy Kulesza. Przez cały czas trwania imprezy czynny był punkt Doktor Marchewki, gdzie każdy uczestnik mógł wykonać badanie wzroku oraz liczyć na oczyszczenie okularów i drobne naprawy. Zaprezentowało się stoisko Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzono zapisy do UTW, udzielano informacji, swoje wyroby prezentowały panie działające w Kole Rękodzieła.

Była okazja zapoznać się z zabytkami Lubartowa (gra „Pamięcior- zabytki Lubartowa). Rozgrywano zawody wędkarskie (rybki ze styropianu) i rzuty do celu. Chętni mieli też okazję wziąć udział w zawodach „Rzut kaloszem” (wystartowały 42 osoby). Najlepsi okazali się: Jan Sikorski i Andrzej Kołtun – rzucili na odległość 20m. Wioleta Karasek rzuciła na odległość 14m, a Jagoda Kuzioła i Beata Aftyka po 12,5m. Kolejny punkt programu zdominowały tematy ogrodnicze. Na wystawie „Plony z mojego ogródka” działkowcy mogli zaprezentować swoje warzywa, owoce i kwiaty. W tym roku w przygotowaniu wystawy wzięło udział 13 działkowców. – Zwiedzający wystawę z pełnym uznaniem podziwiali olbrzymiego selera, który wyrósł na działce Pana Jana Chałaszewskiego oraz olbrzymie czosnki z działki Pana Mariana Dardzińskiego. Bardzo ładne zestawy warzyw przygotowali: Pani Elżbieta Chlebińska oraz Pan Czesław Ogórek, działkowcy z Ogrodów „Zielony Dół” (Pani Marta Kozak oraz Panowie Tadeusz Baran i Leszek Drob) zaprezentowali owoce kilku odmian winorośli. Z kolei gospodarz ogrodów Relaks Pan Andrzej Czernicki zaprezentował kilka rzadziej uprawianych na działkach roślin, a mianowicie fasolnik chiński, rodzynki brazylijskie oraz dynie ozdobne. Pięknie prezentowały się również i to mimo zakończenia sezonu ogórkowego zielone ogórki i fasolka szparagowa. Ładne okazy pomidora Cornabel F1 i ciekawe papryki zaprezentował Pan Dariusz Bajko – informuje Przemysław Kural, koordynator imprezy.

Był też Quiz Wiedzy Ogrodniczej, w którym wzięły udział 43 osoby. Natomiast 28 osób przystąpiło do konkursu „Kot w worku-rozpoznajemy warzywa i owoce”, który polegał na rozpoznaniu za pomocą dotyku, jakie gatunki warzyw i owoców znalazły się w worku. Brawa i słowa uznania należą się Paniom Stanisławie Dudziak I Elżbiecie Kostyle oraz drużynie Czernickich (Agnieszka, Łukasz i Elżbieta) + Daniel Szysiak. W Konkursie „Rozpoznajemy Grzyby” wzięło udział 30 osób a najlepiej wypadły Panie: Wioletta Karasek, Joanna Domin, Beata Aftyka oraz drużyna w składzie: Jadwiga Wójtowicz, Ryszard Osypiuk. Miłym akcentem podczas imprezy był występ działkowej koleżanki Pani Danuty Woźniak, która wyrecytowała swoje wiersze i zaśpiewała kilka piosenek. Dla smakoszy przygotowana została grochówka. 

Sponsorami biesiady byli: Urząd Miasta Lubartów, Agro-Bud Leszek Sagan, Marcin Sagan-Byliny Mieczysławka, Gardener. PPHU. Jacek Wilkołazki, Garden Andrzej Trąbka, Krzysztof Zbiciak, EMBRO-Ewa Bronisz, Jolanta Smyk, Dariusz Bajko, Przemysław Kural.

 

 

Data opublikowania: 15:26, 12 września 2018

Kategorie: Aktualności