Uczniowie rozpoczęli rok szkolny

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęli w poniedziałek 3 września. Będzie obchodzony pod hasłem „Niepodległa”.

Rozpoczęcie roku w SP 1

 

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie gości powitała dyrektor Danuta Sienkiewicz: Nowy rok szkolny stawia przed uczniami i nauczycielami wiele zadań. W listopadzie obchodzić będziemy stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Czeka nas wiele uroczystości, ale też jest to też czas, w którym dokładniej niż kiedykolwiek analizować będziemy fakty historyczne, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. W kraju, w którym ważną rolę odgrywa młode pokolenie Polaków. Ale też w rzeczywistości budującej naszą narodową tożsamość. Z okazji też tak ważnej rocznicy szkoła  bierze udział w ogólnopolskim konkursie śpiewania pieśni narodowych.Obok wspomnianych uroczystości realizować będziemy nowy projekt Erasmus+. W tej edycji będziemy współpracować z uczniami z Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Macedonii, Portugalii i Turcji, a Polska jest koordynatorem współpracy.

 

Bieżący rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 1 to także nadanie szkole imienia księdza Jana Twardowskiego. Wyboru patrona dokonano w minionym roku szkolnym. a obecnie szkoła rozpoczyna pracę nad jego sylwetką .- Uzasadniając wybór, pragnę przypomnieć, że twórczość księdza Twardowskiego opiera się na wartościach uniwersalnych. Na wartościach głęboko humanistycznych. W każdym jego wierszu znajdziecie zwykłego człowieka z wszystkimi jego wadami i doskonałościami, wartością nadrzędną jest drugi człowiek – mówiła Danuta Sienkiewicz.

 

W szkole trwają roboty budowlane związane z termomodernizacją obiektu. Gotowe jest już skrzydło północno – zachodnie. W budynku została wymieniona instalacja elektryczna, a przede wszystkim oświetlenie, instalacja centralnego ogrzewania. Zostały jeszcze do wykonania roboty budowlane na zewnatrz nowego skrzydła. Drugie skrzydło budynku wymaga szczególnego remontu, ponieważ to budynek należący do obiektów zabytkowych.- Cały teren szkoły jest odpowiednio zabezpieczony – zapewnia dyrektor SP 1.- Zaznaczone są miejsca, gdzie uczniowie mogą przebywać, ale są też miejsca, gdzie prace trwają. Wszystkie sale są gotowe do przyjęcia uczniów.

Na rozpoczęciu roku szkolnego był obecny burmistrz miasta Lubartów Janusz Bodziacki:

Życzę, aby ten rok był dla Was bardzo dobry. Chciałbym, abyśmy sięgnęli do wydarzeń, które są bardzo ważne dla Polski w większości lat naszej historii, są to wydarzenia trudne i tragiczne. W tym roku obchodzimy 100 -lecie Odzyskania Niepodległości. Każdy powinien mieć w sercu wdzięczność dla wszystkich Polaków, którzy wywalczyli nam wolność i my teraz możemy we wrześniu rozpoczynać rok szkolny w wolnej, suwerennej i niepodległej ojczyźnie.

 

Rozpoczęcie roku w SP 4

 

Wszystkich zebranych na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego powitał dyrektor SP 4 Krzysztof Świć: Witam serdecznie Pana Burmistrza Janusza Bodziackiego, przedstawicieli Rady Rodziców w osobach Pani Barbary Kawy, Pani Anny Siwek i Beaty Jonaszko. Szczególne powitanie chciałem skierować do Was drodzy uczniowie, szczególnie tych najmłodszych, którzy przyszli poraz pierwszy do naszej szkoły. Na uroczystym rozpoczęciu roku był również burmistrz miasta Lubartów Janusz BodziackiDrodzy nauczyciele, rodzice, drodzy uczniowie, droga młodzieży, chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie i chciałbym powitać uczniów, którzy po raz pierwszy zostali uczniami tej szkoły.

 

Data opublikowania: 09:47, 6 września 2018

Kategorie: Aktualności