Spacerek śladami historii, zwiedzanie i tańce

Od zwiedzania Muzeum Ziemi Lubartowskiej rozpoczął się spacer „Śladami Naszej Historii” . W sobotę 25 sierpnia seniorzy naszego miasta razem z zaproszonymi gośćmi spędzili miło czas w swoim gronie.

Przewodnikiem po Muzeum była prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, skarbnica wiadomości o Lubartowie, Maria Kozioł. Dość długi spacer do wiaty przy Wieprzu nie był uciążliwy, cudowna Aleja Topolowa, przyjemne powietrze po deszczu, który na czas imprezy przestał padać. Było ciepło, humory dopisywały, wszyscy bawili się bardzo dobrze.

Do tańca przygrywała kapela „Lubartowiacy” i elektroniczny sprzęt grający. Grillowane smakołyki, kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym, zaspokajały najbardziej wybredne podniebienia.

Janusz Kobyłka, który niedawno zakończył swoją podróż rowerem dookoła Polski dla chorej Bianki Dzięcioł, miał o czym opowiadać. Uczestnicy spaceru stwierdzili, że w wiacie bardzo dobrze się tańczy, wspaniale się śpiewa i wszystko smakuje. Około godz. 19 zaczęła przychodzić kolejna zmiana, sympatyczni, młodzi ludzie – miłośnicy plenerowych spotkań.

To miłe, że pod wiatą integrują się pokolenia. Korzystając z takich miejsc dbajmy o porządek, żeby były gotowe dla innych i służyły nam długo. Imprezę współfinansował Urząd Miasta Lubartów.

Materiał: Rada Seniorów Miasta Lubartów, HŻ

 

Data opublikowania: 12:23, 3 września 2018

Kategorie: Aktualności