Na pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze

Szybka reakcja mieszkańców, służb administracyjnych oraz strażaków złożyła się na sprawną akcję ratunkową, kiedy doszło do pożaru w bloku przy ul. Powstańców Warszawy. Spłonęło doszczętnie jedno z mieszkań. Przebywała tam kobieta z niepełnosprawną córką. Obie zostały szczęśliwie wyprowadzone z płonącego mieszkania, ale ogień zabrał cały ich dobytek.

Poszkodowani mieszkańcy otrzymali niezbędną pomoc. W związku z tragedią, jaka wydarzyła się 1 sierpnia, na miarę swoich możliwości Urząd Miasta Lubartów zapewnił warunki do codziennego funkcjonowania rodziny. Mieszkańcom, którzy ucierpieli w pożarze, udostępniony został lokal zastępczy z mieszkaniowego zasobu gminy.

Zastępcze lokum pozwoli przetrwać trudny czas, w którym rodzina będzie mogła uporządkować i wyremontować swoje mieszkanie. Ponieważ ludzie ci stracili dosłownie wszystko, organizowana jest dla nich zbiórka pieniędzy. Poszkodowanym chce pomóc wspólnota parafialna przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedzielę 12 sierpnia po każdej Mszy św. osoby z Rady Parafialnej będą zbierały ofiary do puszek.

Z pomocą pogorzelcom – matce i jej niepełnosprawnej córce – przyszło także  m.in. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie. Zapewniona została pomoc żywnościowa i środki czystości.

Sytuacja jest szczególnie trudna dla rodziny, która w pożarze straciła całe wyposażenie dopiero co wyremontowanego mieszkania. Dlatego wszelka pomoc dla nich będzie dobrym, ludzkim gestem. Pomagajmy tak, jak byśmy sami tego oczekiwali.

Data opublikowania: 15:21, 8 sierpnia 2018

Kategorie: Aktualności