Annowanie po raz siódmy

Kolejne, siódme Annowanie już za nami. Zlot Anek w Lubartowie zorganizowano w niedzielę 29 lipca na placu przed Urzędem Miasta. Spotkanie prowadzili Tomasz Prażmo i Krzysztof Wiącek.

Przypominamy, że Annowanie to wspólna zabawa nie tylko dla Anek, ale także dla całych rodzin, przyjaciół, znajomych, to wreszcie wspomnienie Świętej Anny – patronki lubartowskiej bazyliki. To wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i przyjezdnych. Na Annowanie przybywają Anny, Anki, Aneczki, z całej Polski, a także ze świata. Organizatorami są: Miasto Lubartów i Parafia Świętej Anny, współorganizatorami: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi”, Lubartowskie Towarzystwo Regionalne oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.
 
W programie były występy solistów (m.in. Martyny Massalskiej, Małgorzaty Staszek, Anny Furtak – Filip, Oli Jędryszki, solistek i Chóru Ziemi Lubartowskiej. Ponadto był turniej szachowy, pokaz zumby, dmuchańce i kula sferyczna dla dzieci oraz pokaz fireshow w wykonaniu grupy Antares z LOK. Były stoiska, gdzie można było się uczesać lub pomalować. Jak co roku tort imieninowy pokroili wspólnie burmistrz Janusz Bodziacki i proboszcz parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko.
 
– Bardzo dziękuję wszystkim instytucjom i stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które włączyły się w organizację siódmego Annowania. Chciałbym podziękować, że jesteście Państwo z nami. Paniom, które noszą imię Anna, chcę złożyć najlepsze życzenia imieninowe, niech każdy dzień przynosi radość, szczęście i zadowolenie – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.
 
Życzenia Annom złożył też ks.Andrzej Juźko: – Nikt z nas nie ma wpływu, jakie imię nadają nam rodzice. Niewątpliwie wpływ na to miała patronka naszej parafii św. Anna. Od 280 lat nasi przodkowie wpatrywali się w jej oblicze, bo Anna nazywana jest patronką rodzin, jest zatroskana o nasze rodziny. Myślę, że takie Anny mamy przed sobą. „Życzę wam do stówki, bez remontu i dalej” – mówił ks. Andrzej Juźko.
 
Podczas Annowania prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie sióstr Moniki i Mileny Koziej z Rozkopaczewa, u których zdiagnozowano zespół Friedreicha, a szansą dla nich jest terapia komórkami macierzystymi. Zebrano ponad 4 tys złotych.
 
Jak co roku spośród zarejestrowanych Anek (w liczbie 177), wyłoniono Annę z najdalej położonego miasta – to Anna Wlazły z Tajwanu, najmłodsze Anny – Anna Dzięgiel (8 miesięcy); Anna Piesta (7 miesięcy), a najwcześniej urodzone Anny to Anna Bożyk i Anna Niewęgłowska. Wymienione Anny otrzymały dyplomy i upominki.
 
Tradycyjnie był występ gwiazdy wieczoru. Wystąpił śpiewak i aktor z Krakowa – Jacek Wójcicki.

 

Data opublikowania: 11:33, 31 lipca 2018

Kategorie: Aktualności