Orkiestra Dęta nie zwalnia tempa

Orkiestra Dęta OSP Lubartów zajęła I miejsce za koncert oraz I miejsce za najlepiej wykonaną grę w marszu – podczas wojewódzkiego przeglądu orkiestr w Niedrzwicy Dużej.

Nasza Orkiestra nie zwalnia tempa. W roku jubileuszowym, kiedy kończy już 90 lat, koncertuje, bierze udział w przeglądach i przywozi puchary. W niedzielę 17 czerwca w Niedrzwicy Dużej odbył się XXXIII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, w którym udział wzięło 10 orkiestr z naszego województwa. Na rozpoczęcie przeglądu wszystkie orkiestry wykonały wspólnie 4 utwory. Wszystkie zaprezentowały się w grze w marszu i w koncercie konkursowym. Decyzją jury Orkiestra Dęta OSP Lubartów zajęła I miejsce w koncercie konkursowym oraz I miejsce za najlepiej wykonaną grę w marszu. Wszystkie orkiestry otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Niedrzwica Duża, Starostę Lubelskiego oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie. Dzięki wygranej lubartowska Orkiestra będzie reprezentować województwo lubelskie na Przeglądzie Regionalnym w 2019 roku.

Wcześniej, 10 czerwca, Orkiestra wystąpiła w Opatowie, w woj. Świętokrzyskim, na piątym z cyklu ośmiu Regionalnych Przeglądów Orkiestr Dętych OSP. Zaprezentowała się jako jedna z 14 orkiestr z 6 województw. Występy orkiestr w marszu i w trakcie koncertu obserwowało profesjonalne jury w składzie: Dorota Spandel (pokazy parady marszowej), Marian Chmielewski, Jerzy W. Zawisza, Karol Pyka i Zdzisław Włodarski. Przeglądy regionalne mają wyłonić najlepsze orkiestry, które zostaną zaproszone na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr w 2019 r. Wyniki i punktacja zostaną ogłoszone po ostatnim przeglądzie 26 sierpnia 2018 roku w Lidzbarku (woj. warmińsko-mazurskie).

 

Data opublikowania: 08:39, 3 lipca 2018

Kategorie: Aktualności