Zdecydowaliśmy – pomogą! Grant dla Alwerni na Bieg Bez Granic

W ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Lubartów, organizacje społeczne w województwie lubelskim otrzymają 63 000 złotych wsparcia na lokalne inicjatywy. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenie ALWERNIA Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, które otrzyma grant w wysokości 5 000 zł na organizację imprezy „Bieg Bez Granic”. Co roku inicjatywę tę wspiera finansowo Miasto Lubartów.

Ogłoszono zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. W województwie lubelskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 63 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 21 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia. Decydujesz, pomagamy – jeszcze więcej wsparcia! Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. W IV edycji wprowadzone zostały korzystane zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski.

W IV edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce – 21 z nich w województwie lubelskim. Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty: · Pobawmy się razem – integracja, zabawa i rozwój Fundacji Wspierania Rozwoju Krok po kroku z Puław, · Zdrowa Rodzina Stowarzyszenia Kreatywne Kobiety z Łukowa, · Bez granic – bieg integracyjny Franciszkańskiego Dzieła Promocji Młodzieży i Rodziny Alwernia z Lubartowa, · Duzi – Małym, Czyli Lokalna Społeczność Walczy o Prawa Zwierząt Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE z Lublina, · Zagrajmy z Najlepszymi! Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Poniatowej, · Zakręcony Plac Zabaw Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Sienicy Nadolnej, · Zakup Szafek Przyłóżkowych Dla Podopiecznych Hospicjum Santa Galla w Łabuni. Wsparcie w postaci grantów w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom: · Droga do Mistrzostwa Fundacji BezMiar z Puław, · Po Pierwsze Zdrowe Relacje Stowarzyszenia Bugowiaki z Terespolu, · Rowerami Śmigamy – Zdrowie Wygrywamy Stowarzyszenia Cichosz z Milanowa, · Objazdowe Zabawy Podwórkowe 2018 Fundacji Dwa Ognie z Lublina, · Czytam, bo lubię! Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku, · Ogród Kieszonkowy w Centrum Miasta Chełmskiego Stowarzyszenia Budowlanych, · Rodzina Na Gokarty! Stowarzyszenia Domek Przedszkolaka z Biłgoraju. Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy: · Zdrowie – nasz skarb! Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE z Lublina, · Czytanie Jest Fajne! Łukowskiego Forum Rozwoju, · Akceptacja Drogą Do Zdrowia Psychicznego Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej, · Wrak Atak Lublin No 15 Jestem Eko Polskiego Stowarzyszenia Wrak Race w Lublinie, · Przystanek Sztuki Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Świetlik w”Decydujesz,  Bełżycach, · Jesienią, Zimą Czy Też Latem Załóż Dresy i Ćwicz z Nami Karate Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 7 maja do 4 czerwca, klienci Tesco na terenie województwa lubelskiego oddali łącznie 328 597 głosów. W ciągu dwóch lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 3 325 000 złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Jesienią tego roku odbędzie się kolejna – już V edycja programu. Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

Data opublikowania: 14:24, 25 czerwca 2018

Kategorie: Aktualności