Jubileuszowe Święto Roweru

Miłośnicy dwóch kółek wystartują już niebawem. Miasto Lubartów wspiera inicjatywę promującą nasz region i – co ważne – aktywne, zdrowe spędzanie czasu. Na rower więc!

W niedzielę 24 czerwca już po raz dwudziesty piąty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki.

Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy, kto przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Uczestnicy pokazują całemu krajowi, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem „rowerowego zawrotu głowy” jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszają organizatorzy. Dla uczestników przygotowano 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. Sztab imprezy ciągle pracuje nad szczegółowym programem.

Jak informuje Piotr Turowski – w tym tygodniu ruszy rejestracja elektroniczna na stronie, robimy też ostatnie zamówienia produktów na grochówkę, drukujemy karty startowe i przygotowujemy koszulki. Czekamy też na dostawę ostatnich rowerów – w tym roku będzie ich 25. Startujemy jak zwykle od 8 rano.

żródło: „Lubartowiak”

Data opublikowania: 15:15, 19 czerwca 2018

Kategorie: Komunikaty