Stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Lubartów

Tradycją jest, że podczas festynu Dni Lubartowa wręczane są przez Burmistrza Miasta Lubartów stypendia dla studentów oraz nagrody za działalność społeczną, sportowa, na rzecz dzieci i młodzieży, w dziedzinie promocji miasta i kultywowania dziedzictwa narodowego i regionalnego.

W tym roku burmistrz Janusz Bodziacki podczas festynu 26 maja na rynku wręczył stypendia dla następujących osób:

 

 

Aleksandra Kozak – studentka II roku kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UMCS. Od roku 2008 jest członkinią Orkiestry Dętej OSP w Lubartowie, reprezentuje miasto podczas licznych konkursów i festiwali.

 

Agata Bodziacka – studenta VI roku stacjonarnych studiów magisterskich na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2005 roku jest członkinią Orkiestry Dętej OSP w Lubartowie. Poza grą na flecie występuje też często w charakterze wokalistki.

 

Monika Firlej – studentka III roku studiów na kierunku muzykologia na KUL. Jest członkinią Koła Naukowego Studentów Muzykologii KUL, pracuje jako prezenter radiowy w Akademickim Radiu Centrum.

 

Natalia Tarasiuk – studentka III roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS. Wielokrotnie współpracowała z PMDK, prowadziła tam warsztaty w pracowni plastycznej, a obecnie jest jej wystawa w placówce.

 

Adrian Parzyszek – student II roku II stopnia stacjonarnych studiów magisterskich Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, jest wychowankiem MKS „Lewart”, występuje w pozycji bramkarza.

 

Paweł Marzęda – student IV roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Aktywnie działa w kolach naukowych przy katedrach i klinikach kardiologii, chemii medycznej, patofizjologii. Autor wielu prac naukowych i artykułów w czasopismach naukowych. Jest koordynatorem programu „Iskra dla serca”.

 

Nagrodę w kategorii działalność na rzecz dzieci i młodzieży otrzymało Stowarzyszenia Alwernia – Franciszkańskie dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny – działa w Lubartowie od roku 2007, organizuje bezpłatne zajęcia edukacyjne dla uczniów, akcję mikołajkową, festyn rodzinny „Kapucynalia”, Bieg „Pokój i Dobro”, pikniki motocyklowe, półmaraton lubartowski „Bez granic”.

 

Nagrodę w kategorii działalności kulturalnej Andrzej Zaręba – kapelmistrz Orkiestry

Dętej OSP Lubartów. Od 2008 roku orkiestra nabrała nowego formatu, opracowywany jest nowy repertuar i wiele aranżacji. Orkiestra pod jego batutą zajmuje czołowe miejsca na festiwalach i przeglądach w Polsce i zagranicą.

 

Nagrodę w kategorii kultywowania dziedzictwa narodowego i regionalnego otrzymał Alfred Kędziora. Od 2005 roku prowadzi chór amatorski w LOK. Jest autorem słów i muzyki do utworów „Łańcuch serc”, „Krzyż błogosławiony”, „Ziemio nasza ukochana” – pieśń na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

 

W kategorii działalność sportowaMarcin Wronowski – zawodnik sekcji taekwon-do MKS Lewart AGS Lubartów, mistrz Polski i Europy, uprawia też biegi

 

 

W kategorii działalność sportowa – Wiesław Nowak – trener i prezes MKL „Nefryt” Lubartów. Jest organizatorem Biegów Lewarta. Sportowcy Nefrytu osiągają wiele sukcesów w biegach przełajowych i ulicznych.

 

W kategorii działalność sportowa – Lubartowski klub Pływacki „Skalar” – powstał w 2012 roku i prowadzi zajęcia z pływania dla dzieci z miasta i okolic. Organizuje cykliczne imprezy: Rodzinne pływanie, Mikołajkowe gry i zabawy czy Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza. W 2016 roku klub zaangażował się w Szlachetną Paczkę.

 

W kategorii promocja miasta – Orkiestra Dęta OSP Lubartów – istnieje od 1928 roku i jest najdłużej działającą orkiestrą na terenie naszego województwa. Odnosi sukcesy na przeglądach regionalnych i regularnie kwalifikuje się jako jedna z 20 najlepszych w kraju do przeglądów centralnych.

 

W kategorii promocja miasta – Aleksandra Berger – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. W 2010 roku wspólnie z koleżankami założyła organizację pozarządową Klub Aktywnych Art- Fit, jest jego prezesem. Jest główną organizatorką ogólnopolskich zawodów nordic walking pod nazwą puchar Lubelszczyzny „Lubelskie też chodzi”. W 2005 roku zainicjowała i do tej pory współorganizuje Paraolimpiadę i warsztaty plastyczne „Poznaj mnie – poznaj siebie” w SP 3.

W kategorii działalność społeczna – Michał Filipowicz – miłośnik historii Lubartowa, członek Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, inicjator aukcji na rzecz renowacji zabytkowych dzieł sztuki w Kościele Kapucynów. Przez 12 lat prowadził bezinteresowną działalność na rzecz lubartowskiego hospicjum św. Anny.

 

W kategorii działalność społeczna – Fundacja Stella im. Agaty Orłowskiej – działa na trenie Lubartowa od 5 lat. Zajmuje się rehabilitacją dzieci i dorosłych, jako jedyna w województwie prowadzi rehabilitację noworodków. Pomaga około 170 osobom.

Data opublikowania: 18:05, 27 maja 2018

Kategorie: Aktualności