30 lat minęło – Jubileusz Przedszkola nr 5

Uroczyste obchody 30-lecia Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubartowie zorganizowano
17 maja w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. W uroczystości uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Zebranych gości przywitała dyrektor przedszkola nr 5 w Lubartowie Urszula Szwed-Jednous. Wśród nich byli: burmistrz miasta Lubartów Janusz Bodziacki, Ewa Sędzimierz, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu wraz z pracownikami, Danuta Rafał prezes ogniska miejskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lubartowie, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Elżbieta Pełka-Pryszcz, dyrektor LOK Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, liceum, biblioteki miejskiej, ośrodka pomocy społecznej, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, z którymi współpracuje przedszkole. Ponadto Adam Kołtun, Rafał Iskra z Zakładu Pomocy Szkole, byli pracownicy przedszkola na czele z dyrektor Haliną Cieniuch, dzieci, rodzice, dziadkowie i absolwenci przedszkola.

 

– Dzisiejsze wydarzenie ma charakter uroczysty i podniosły. Trudno jest być obojętnym wobec mijającego czasu i miejsca, gdzie wielu z nas zostawiło cząstkę swojego życia. Historię tworzą ludzie. Nasze przedszkole nigdy nie było miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością tworzoną przez dzieci ich rodziców, nauczycieli i pracowników administracyjno-usługowych. Czasy się zmieniają, a my staramy się cały czas podążać za zmianami zachodzącymi w naszym społeczeństwie tak, aby stawić czoło nowym wyzwaniom i problemom współczesności. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pracowników, zarówno pedagogicznych, jak i administracyjno-obsługowych, którzy od wielu lat codziennie, solidnie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki na rzecz sprawnego działania i funcjonowania przedszkola oraz pracują nad zapewnieniem miłego i atrakcyjnego i przede wszystkim bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu – mówiła Urszula Szwed- Jednous.

Głos również zabrał burmistrz Janusz Bodziacki, który pogratulował tak wspaniałego jubileuszu:

Chciałbym w imieniu samorzadu Lubartowa, naszej małej ojczyzny wyrazić szczególne podziękowania za te 30 lat pracy na rzecz naszej społeczności, za to, że jesteście z mieszkańcami, z rodzicami, z dziećmi. Chcę pogratulować owoców waszej pracy.

Z okazji jubileuszu przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały krótki występ artystyczny. Placówka otrzymała wiele prezentów i upominków od władz Miasta Lubartów, dyrektorów przedszkoli i szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji. W ramach obchodów jubileuszu odbędzie się również festyn 6 czerwca na placu przed Przedszkolem nr 5 w Lubartowie.

 

Data opublikowania: 14:08, 21 maja 2018

Kategorie: Aktualności