Zagłosuj na projekt „Alwerni”

Jeszcze do 4 czerwca można głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym Burmistrz Miasta Lubartów objął honorowy patronat. Zachęcamy do głosowania na Stowarzyszenie „Alwernia” – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, które organizuje projekt „Bez granic – bieg integracyjny”.

W naszym regionie z „Alwernią” konkurują: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej oraz Stowarzyszenie „Cichosz”. Liczy się każdy głos! Drodzy Mieszkańcy! Jeśli tak się zdarzy, że w terminie do 4 czerwca będziecie robić zakupy w Tesco, to otrzymany wraz z paragonem żeton wrzućcie do urny.

Projekt Alwernii „Bez granic – bieg integracyjny” jest adresowany do osób niepełnosprawnych oraz społeczności Lubartowa, a do  dzieci. Udział we wspólnym biegu wszystkich chętnych, bez rywalizacji, często połączony z pokonaniem bólu i niewyobrażalnym wysiłkiem pokazuje, że można aktywnie spędzać czas z innym człowiekiem. Poza tym bieganie uczy wrażliwości i empatii. Dodatkowo dzieci będą mogły uczyć się zasad fair play biorąc udział w „Biegu Malucha”.

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

 

Data opublikowania: 15:05, 11 maja 2018

Kategorie: Aktualności