Koncert Noworoczny OSP

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie zorganizowała w niedzielę 28 stycznia Koncert Noworoczny w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Przy pełnej sali widzów Orkiestra Dęta OSP zaprezentowała się pod batutą Andrzeja Zaręby. Można było usłyszeć takie utwory jak: hymn Lubartowa „O Ziemio Lubartowska“ oraz „Waltzenperlen“, „Być kobietą“, „Highlights from Frozen“, „Skyfall“, „Forrest Gump suite“, „Będziesz moją panią“, „Tico-tico“, „Ungarischer tanz“, „O Gwiazdo Betlejemska“ i „Marsz Radetzky’ego“. Na zakończenie prezes orkiestry Monika Stężycka – Sykut podziękowała burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu za wsparcie działalności orkiestry przez samorząd Lubartowa.
 
Nasza orkiestra prawie 100 lat muzykuje, uwrażliwia Polaków na piękno, na przekaz narodowy. Cieszymy się bardzo, że możemy razem z wami przeżywać 90-lecie waszej działalności. Dziękujemy wam za to, że jesteście, że muzykujecie w Lubartowie, w naszym województwie, w Polsce i poza granicami, że przekazujecie wartości patriotyczne, bo w wielu utworach jest to mocno pokazane. Dalej się pięknie rozwijajcie, a za dzisiejszy koncert z całego serca dziękujemy – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.
Przypominamy, że Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej istnieje w Lubartowie od 1928 roku. Tworzy ją grupa około 40 osób w różnym wieku, których pasją jest muzyka. Kapelmistrzem od 2009 roku jest Andrzej Zaręba. Orkiestra uczestnczy w życiu miasta Lubaartów, zapewniajac oprawę muzyczną ważnych dla mieszkańców uroczystości. Koncert Noworoczny jest organizowany od 8 lat, gdzie można usłyszeć repertuar muzyki filmowej, klasycznej i rozrywkowej. Tegoroczny poprowadziła Katarzyna Todorowska.
 
SN

Data opublikowania: 15:56, 30 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności