Nauczyciele kolędowali z Chórem

W styczniowy wieczór pracownicy oświaty i kultury spotkali się, by wspólnie kolędować. To była szósta już edycja tej cyklicznej imprezy, której pomysłodawczynią jest dr Ewa Sędzimierz – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. W uroczystości uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

W tym roku kolędników gościł Lubartowski Ośrodek Kultury. W przyszłym roku, tak jak 6 lat temu, wszyscy spotkają się ponownie w Szkole Podstawowej Nr 1. Dyrektor tej placówki – Danuta Sienkiewicz – otrzymała od Ewy Sędzimierz specjalnie przygotowany lampion – symbol gospodarza kolejnego, wspólnego kolędowania pracowników oświaty. Warto nadmienić, że lampkę, która swoim wyglądem przypomina rekwizyt z bajkowej scenografii – wykonała Pani Teresa Kosior z Przedszkola Miejskiego Nr 2.

Gości w sali kinowej przywitała Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, która wraz z pomysłodawczynią kolędowania prowadziła to spotkanie. Słowo wstępne i życzenia od Urzędu Miasta przekazał przybyłym Burmistrz Miasta. Tym razem wystąpił w podwójnej roli – zasiadł wśród męskich głosów lubartowskiego chóru, jako nowy członek tej formacji.

We wrześniu uczestniczyłem wraz z chórem w warsztatach, mam nadzieję że dobrze ocenicie mój występ – wyjaśnił burmistrz Janusz Bodziacki.

Kolędy wraz z Chórem wspólnie śpiewali wszyscy na sali. Przedstawiciele kolejno wybranych placówek składali wszystkim życzenia. W tym roku pojawili się nowi uczestnicy: Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Rada Seniorów Miasta Lubartów. Na koniec kolędowania Chór zaśpiewał dedykowaną od siebie piosenkę: „Gdzie jest nasze Betlejem”. Poczęstunek i przyjacielskie rozmowy były uwieńczeniem wieczoru.

Data opublikowania: 09:19, 17 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności